קבלן חשמל

מהם תפקידיו של קבלן חשמל וכיצד נבחר בקבלן מקצועי?

בחירת קבלן חשמל צריכה להיעשות בקפדנות כדי לשמור על הביטחון שלנו ולהבטיח כיסוי ביטוחי בזמן תקלה. המאמר יפרט את תפקידי קבלן החשמל וכיצד לעשות בחירה איכותית בבעל מקצוע מוסמך.

תפקידיו של קבלן החשמל

קבלן חשמל רשאי לבצע עבודות חשמל במתח גבוה בדירה חדשה או בעת שיפוץ ולהבטיח תשתית הולמת ומתוכננת לפרטים כדי שהמבנה יהיה בטוח. בתוך המבנה עוברים כבלים וחוטי חשמל על מנת לחלק את עומס החשמל. כאשר התכנון לקוי ייווצרו תקלות כמו קצר שיכולות לסכן אותנו, להביא לנזק כספי לא קטן ולעוגמת נפש. חשמלאי בעל רישיון המורשה לעבוד במתח גבוה, אחראי ומקצועי הוא חלק מהמערך של הקמת המבנה החדש ולכן חייב להיות מומחה לכך. בנוסף, התייעצות לתוכנית חשמל במבנה חדש צריכה להיעשות במומחיות וכך למנוע בעיות רבות בהמשך. אדריכל המבנה מתכנן כמה נקודות חשמל, מפסקים ושקעים יהיו במבנה ואת המיקום שלהם. היכן יעמדו אביזרי החשמל, מיקום לוח החשמל ועוד, ומגיש את התוכניות שלו ליועץ אשר בודק ומתאים את התוכנית לתקנים הדרושים על פי חוק. התוכנית והמפרט הטכני יוצאים למכרז בו נבחר קבלן החשמל שלמעשה מבצע את התוכנית ומפקח עליה.

קבלן חשמל

מה נדרש מקבלן החשמל?

קבלן החשמל חייב להיות בעל רישיון מסוג 3, כך הוא יכול לעבוד גם במתח גבוה, לפקח ולבצע את כל עבודות החשמל. הקבלן אחראי על הכנת המבנה לתאורה, חשמל חכם, תשתיות חשמל, מערכת אזעקה ועוד, ולכן חייב להיות מוסמך לכך. במבנה חדש הבחירה של קבלן החשמל נעשית על ידי מפקח הבנייה או קבלן המבנה. במקרה כזה ישנה חשיבות לערב את בעלי הבית ולשתף אותם בבחירה כדי שיהיה להם מענה בעת הצורך. למשל אם בעלי הבית ירצו להוסיף נקודות חשמל או שקעים, עדיף שיפנו לקבלן החשמל שמכיר את מערכת החשמל בביתם והיה שותף לבניית המבנה. סיבה נוספת היא הכיסוי של חברת הביטוח. כאשר חשמלאי שאינו מוסמך לעסוק בחשמל או בעל הבית יבצעו תיקון  או עבודה במבנה, לא יהיה לו כיסוי.

בחירת חשמלאי לצורך שיפוץ

כאשר אתם בוחרים את קבלן החשמל לצורך שיפוץ בדקו את הרישיון שלו. פורטל משרד העבודה והרווחה נותן אפשרות להקליד את מספר הרישיון, תעודת הזהות או השם המלא של החשמלאי וכך לבדוק אם הוא מורשה לעסוק בעבודות חשמל. בנוסף, ניתן לראות עד איזה מתח הוא יכול לעבוד. חשמלאי מעשי מורשה לעבוד במתח נמוך יותר מקבלן החשמל ולכן יתאים יותר לתיקונים ועבודות בבית, אך פחות לתוכנית השיפוצים. בדקו גם האם הרישיון של קבלן החשמל בתוקף ואת התאמת מספר תעודת הזהות למספר המופיע ברישיון. לא אחת ולא פעמיים ישנם העוסקים בחשמל שאינם מורשים לכך ומזייפים את המספר. שימו לב גם למחיר. מחיר מוזל לא בהכרח מוכיח אמינות כיוון שהזייפנים מציעים מחיר זול, אך אין להם מושג בחשמל. בקרו בעמוד מחירון חשמלאים כדי לדעת את המחירים שהחשמלאים בשוק לוקחים.

שימו לב לפרטים הבאים

מלבד בדיקת רישיון ההסמכה של קבלן החשמל חשוב שהוא יהיה בעל ניסיון בתחום לפחות של שנתיים. בנוסף יש לשאול אותו באילו תקלות טיפל בעבר. התוכנית שיכתוב תיתן לכם מושג האם אכן הוא יכול לבצע את שיפוץ המערכת החשמלית ולעמוד בזמנים כפי שנקבע. בנוסף, בדקו את הזמינות שלו. כלומר, באילו שעות הוא יעבוד בביתכם והאם זה מתאים לכם. וכמו כן, רצוי לבחור בחשמלאי מאזור המגורים שלכם. השיחה הראשונית כבר תלמד אתכם על רמת המקצועיות שלו ואדיבותו. בקשו הצעת מחיר מפורטת שתכלול זמנים, עלויות חומרים ועלות העבודה.

צרו קשר עכשיו
050-999-5224
ניתן ליצור קשר באמצעות מילוי הטופס המופיע למטה