חשמלאי בדרום

זקוקים לשירותי חשמלאי בדרום?

תושבי דרום הארץ הזקוקים לשירותיו של חשמלאי יכולים למצוא ברשת בקלות חשמלאים המתגוררים בסביבתם. המאמר יציע דרכים לחיפוש חשמלאי מוסמך בבאר שבע ובדרום הארץ ומה צריך לדעת לפני שמזמינים אותו.

חשמלאים.קום

מחפשים חשמלאי בדרום, בצפון או במרכז הארץ? כנסו לאתר חשמלאים.קום וקבלו רשימת חשמלאים מוסמכים, טלפון, סוג המומחיות ודרגת הרישיון שלהם. את אותה אינפורמציה תוכלו לקבל גם מאתר פורטל החשמלאים, דפי זהב ועוד. באתר המקצוענים תוכלו למשל לחפש לפי שם היישוב בדרום ותקבלו רשימת חשמלאים הנותנים שירות ליישוב אותו ציינתם. כדי שתוכלו לבחור את החשמלאי המקצועי ביותר בדקו ברשת או באמצעות מכרים גם המלצות עליו ואת תוקף רישיונו באתר משרד העבודה והרווחה.

חשמלאי בדרום

חשמלאי אמין או שרלטן?

בדיקת רישיונו של החשמלאי חייבת להיעשות לפני הזמנתו. בקשו ממנו את הפרטים של הרישיון ובדקו אותו ואת תוקפו. חשמלאי עוזר או חשמלאי מעשי אינם חשמלאים מוסמכים ואינם רשאים לעסוק בעבודות חשמל אלא בפיקוח של חשמלאי מוסמך. גם טכנאי שירות הוא אינו חשמלאי מוסמך למרות שהוא מתקן מכשירים חשמליים כשירות של החברה המספקת אותם. רישיון חשמלאי מוסמך או ראשי בבתים פרטיים במתח נמוך צריך להיות מסוג 2 ובבניין במתח גבוה מהנדס עם רישיון מסוג 3. מי שרישיונו אינו תואם לפרטיו במשרד העבודה והרווחה או ללא תוקף אינו רשאי לעסוק בעבודות חשמל ובמידה ופגשתם כזה דעו שהוא מתחזה ושרלטן גם אם הוא מבין בחשמל.

מדוע צריך להיות מומחה בחשמל?

עבודות חשמל חייבות להיות מקצועיות ובטיחותיות כדי למנוע תקלות שיגרמו לשריפה, פיצוץ, התחשמלות וכד'. הזמנת חשמלאי המבין בחשמל אך ללא הסמכה על מנת להוזיל את המחיר, היא מסוכנת לאין שיעור. השרלטן עלול להשתמש בחוטים שאינם מיועדים לגובה זרם החשמל, לחבר אותם בצורה רופפת ולגרום לשריפה. גם העברת חוטים ללא צינורות מבודדים עלולה לגרום לשריפה בעת תקלה ופגיעה בחוט להתחשמלות. חיבור שגוי של הארקה וחיבור לא תקין של שקע עלולים לגרום להתחשמלות. לפיכך, כאשר מדובר בסכנת חיי אדם אסור להתפשר ויש להזמין חשמלאי בעל רישיון מורשה, מקצועי ומנוסה עם המלצות. חשוב שייתן עבודה טובה ואמינה, יהיה אחראי ומהיימן גם אם המחיר גבוה ממה שהציע השרלטן. אין לשחק בחיים ואין להתעסק עם חשמל גם באופן עצמאי ולא מקצועי.

מה מותר לעשות לבד?

ישנם כמה דברים שניתן לתקן באופן עצמאי אך בניתוק המפסק הראשי לפני כל פעולה כולל החלפת מנורה שהיא המטלה הכי פשוטה. במידה והמפסק קופץ מעומס יתר של מכשירים חשמליים או ממכשירים זוללי חשמל כמו קומקום חשמלי או דוד חשמל הפועלים בו זמנית. במקרה כזה עליכם לכבות את המכשירים ולהרים את המפסק שקפץ. במידה והתופעה ממשיכה ונוצר קצר הוציאו את המכשיר מהשקע ומסרו אותו לתיקון. פעולה נוספת שתוכלו לעשות היא בדיקת מפסק הפחת. כאשר יש זרימת חשמל חריגה, מפסק הפחת מנתק באופן אוטומטי את החשמל ובכך מונע התחשמלות ומגן עלינו. לחצו על הכפתור לצד המפסק. אם המפסק אינו מגיב יש להזמין חשמלאי מוסמך באשקלון ובדרום לבדיקת הפחת. בהארקה ובלוח החשמל אין לגעת בשום אופן. גם התקנת מונה תלת פאזי בשל צריכת חשמל רבה יותר בו זמנית חייבת להיעשות על ידי חשמלאי מורשה. בתים בהם מונה חד פאזי הצורכים חשמל רב בעת ובעונה אחת, יהיו בעומס יתר ועלול להיות קצר אם לא יעברו לתלת פאזי. לשם כך, יידרשו לקבל אישור מחברת החשמל בשל השינוי במונה החשמל שלהם.

צרו קשר עכשיו
050-999-5224
ניתן ליצור קשר באמצעות מילוי הטופס המופיע למטהפרטי התקשרות
חשמל וולט
פריסה ארצית
contact@kobielectric.co.il
תחומי פעילות