חשמלאי בבאר שבע

כך תדעו להזמין חשמלאי בבאר שבע

בישראל ישנם כ-70 אלף חשמלאים מוסמכים ומחוץ להם רבים העוסקים בתחום ללא הסמכה ומסכנים את הלקוחות. המאמר יפרט איך תדעו שאיש המקצוע הוא חשמלאי מוסמך בכלל ובבאר שבע בפרט.

מה צריך כדי להיות חשמלאי מוסמך?

כדי לקבל רישיון הסמכה בחשמל ולהיות מורשה לפקח ולעסוק בעבודות חשמל, יש ללמוד. לא כל אדם עם ידע בחשמל יכול לעסוק בתחום. חשמלאי בבאר שבע יכול לקבל הסמכה לאחר שעשה קורס ועבר את מבחני ההסמכה של משרד הכלכלה והמסחר. רק אז יקבל רישיון בתוקף. גם עוזר חשמלאי או חשמלאי מעשי צריכים רישיון. ההבדל שחשמלאי מעשי רשאי לעסוק בעבודות חשמל במתח נמוך בלבד. חשמלאי ראשי, מעשי ועוזר חשמלאי למעשה מרכיבים את הצוות המקצועי. החשמלאי הראשי יכול לפקח על העבודות ולאבחן את הבעיה. הוא גם נותן את ההוראות ואילו החשמלאי המעשי נותן משימות לעוזרים. החשמלאי הראשי בדרגה הגבוהה כיוון שהוא רשאי לעבוד במתח גבוה בעבודות חשמל בבניינים, בתעשייה ובבתים. מתחת ל- 8,300 אמפר מספיק להזמין חשמלאי מעשי לתיקון תקלה בבית. בבאר שבע ישנם צוותים מקצועיים המורשים לעסוק בחשמל עם ניסיון, ידע וזמינות כאשר זקוקים להם.

חשמלאי בבאר שבע

באילו מקרים מזמינים חשמלאי?

כאשר ישנה תקלה או הפסקת חשמל שאינה נובעת מבניין המגורים או הרחוב בו גרים יש צורך להזמין חשמלאי. אסור לנסות ולתקן את הקצר או תקלה אחרת לבד גם אם יש לכם ידע בחשמל ואתם בטוחים שזה אפשרי. החשמלאי המקצועי יבדוק את הזרם ויתקן את הקצר. בשל ריבוי חוטי החשמל והמפסקים בארון החשמל חובה לשמור על הבטיחות. סיבה נוספת להזמין חשמלאי היא כאשר משפצים את הבית. החשמלאי מוסמך להוסיף שקעים, להחליף אותם, להתקין נקודות חשמל נוספות, לבדוק את ההארקה, להתקין גופי תאורה, מאווררי תקרה, שעוני שבת, להחליף ולטפל בתלת פאזי, להתקין את המערכת החשמלית ולפתור בעיות בארון החשמל. בשביל עבודות כאלו ניתן להזמין חשמלאי רגיל במידה והמתח נמוך. לרוב חשמלאים המוסמכים לעבוד במתח גבוה יתקינו מערכת חשמל בבניינים חדשים ויפקחו על העבודות. תופעה מצערת היא שבשנים האחרונות ישנם לא מעט חאפרים המתחזים לחשמלאים ומהם יש להיזהר.

כיצד ניתן למנוע ממתחזים לעסוק בחשמל?

חשמלאים מתחזים המבינים מעט בחשמל ועוסקים במקצוע ללא רישיון וללא קורס הסמכה אינם מקצועיים. ולכן בשנתיים האחרונות עודכנו התנאים לקבלת הרישיונות ויצאו סוגים חדשים המותנים בהשתלמויות תקופתיות ובהתמחויות. מעבר לכך, בדיקה קטנה לפי שם החשמלאי במאגר של משרד העבודה והרווחה יכולה בשניות ללמד אותנו אם אכן החשמלאי מוסמך ולא מתחזה, איזו דרגת רישיון יש לו והאם לרישיון יש תוקף. מספיק שתזמינו חשמלאי שאינו מוסמך והוא יחבר חוטי חשמל באופן שגוי או ללא צינור מבודד, וזה יגרום לשריפה או התחשמלות. כלומר, העיסוק בתחום ללא רישיון הוא עבירה פלילית.

המלצות על חשמלאי מקצועי

חשוב מאוד לקבל המלצות ממכרים ולבדוק את אתרי האינטרנט בהם מופיעות חוות דעת על החשמלאים. באתר המקצוענים למשל, תוכלו למצוא חוות דעת לפי עיר המגורים והן מהימנות ואמיתיות. בדרך כלל ימליצו על החשמלאי מבחינת המקצועיות, הזמינות, קצב העבודה, המומחיות והשירות שלו. גם המלצות לגבי הוגנות המחיר יופיעו באתרים מסוימים. רצוי לבדוק במחירון חשמלאים עלויות כדי לקבל סדר גודל של ההוצאה הצפויה בשל העובדה שאין מחיר אחיד בין החשמלאים. לא תמיד זול הוא בהכרח טוב ובטיחותי. המחירון ייתן לכם להתכונן להוצאה, אך רצוי לבקש הצעות מחיר לפני העבודות ולהשוות ביניהן ולקחת בחשבון את הלו"ז שלהן והנוחות שלכם.

צרו קשר עכשיו
050-999-5224
ניתן ליצור קשר באמצעות מילוי הטופס המופיע למטהפרטי התקשרות
חשמל וולט
פריסה ארצית
contact@kobielectric.co.il
תחומי פעילות