עבודות חשמל

עבודות חשמל – טיפים למה שאתם יכולים לעשות!

תיקון תקלות ועבודות חשמל בבית חייבים להיעשות על ידי חשמלאי מוסמך, אך ישנם כמה דברים שתוכלו לעשות לבד. קבלו מספר טיפים לפעולות אותן תוכלו לעשות לפני הזמנת חשמלאי לביתכם.

טיפים לטיפול בלוח החשמל

במקרים של קצר או ריח שרוף מארון החשמל יש להזמין חשמלאי בעל רישיון ותקן. אך ישנן עבודות חשמל קלות אותן תוכלו לבצע ללא הסמכה או ידע. לאחר שחשמלאי מתקין את ארון החשמל בדירתכם סמנו את הפיוזים וכתבו ליד כל אחד על איזה חדר הוא שולט. כאשר אחד מהפיוזים יקפוץ תדעו בקלות איזה חדר אחראי לכך. בנוסף, וודאו שעל הפיוזים חותמת תו תקן. בדקו גם את הפחת באמצעות לחיצה לראות שהוא מנתק ומפעיל את זרם החשמל.

את תקינות מונה החשמל ניתן לבדוק ולראות אם השעון מסתובב באופן תקין ולא לאט מדי או בכלל לא. במקרה של קצר, זהו את המכשיר המקצר ונתקו אותו מהחשמל. בנוסף, וודאו לפני התקנת לוח החשמל אם הוא עשוי מחומר חסין לאש וכמה פאזות יש לו. רצוי להתקין לוח תלת פאזי כדי שהמכשירים זוללי החשמל יוכלו לעבוד במקביל. ולבסוף שימו לב שלא נוצרה חלודה עקב לחות בלוח החשמל. במקרה שיש חלודה הזמינו חשמלאי שיתקין לוח חדש.

עבודות חשמל

תקינות השקעים

יש לוודא שהשקעים תקינים ולא העלו צבע צהוב או שחור. במידה והם ישנים הזמינו חשמלאי מוסמך שיחליף אותם. גם שקעים המשמיעים רעש או שיוצאים מהם ניצוצות אינם תקינים ויש להחליפם. טיפ נוסף הוא שאין להשאיר בשקע את כבל המכשיר הנייד כיוון שהוא זולל הרבה חשמל ומקרין. גם קומקום חשמלי זולל הרבה חשמל ורצוי לנתקו מהשקע בסיום הפעלתו. אותו הדין לגבי מפזר חום, תנורים וסדינים חשמליים שעלולים לגרום לשריפה ואין להשאירם בחשמל ללא השגחה. אם פורצת שריפה ממקור חשמל אין להתיז מים. אפשר לכבות עם מגבת או מטף ואם האש מתלקחת מיד להזמין את שירותי הכבאות. בכל מקרה של ריח שרוף מהשקעים אין להכניס לשקע מכשיר חשמלי ויש לדאוג להחלפתו על ידי חשמלאי.

בדיקת הארקה

הארקה מונעת התחשמלות ומגנה עלינו ולכן יש להיות ערניים לסימנים מקדימים כשיש בעיה בהארקה. אם השקעים מקבלים צבע שרוף, מספר מכשירים הגורמים לקצר והפחת שקופץ כאשר יש לכם מגע עם מכשיר חשמלי כמו מקרר או מכונת כביסה. הדבר שצריך להדליק לכם נורה אדומה, הוא כשאתם מקבלים זרם חשמלי מהמכשיר. במקרה כזה הזמינו מיד את החשמלאי. גם מונה המים קשור להארקה במידה ומתכת הגשר שעליו הוצאה מהמקום, ועל כן יש לבדוק מדי פעם שהמתכת שם.

מה עוד תוכלו לעשות לבד?

אין כל בעיה להחליף מנורה באופן עצמאי אך זכרו לנתק את הזרם החשמלי לפני ההחלפה. גופי תאורה אחרים ומאוורר תקרה רק החשמלאי מוסמך להתקין כיוון שיש שימוש בכלי עבודה והתקנה לא נכונה יכולה לעשות נזק במערכת החשמלית.

עבדו נכון עם מפצל החשמל. יש לחבר אליו רק מכשירים עם מתח נמוך. אם נחבר למפצל כבל של קומקום חשמלי ותנור למשל, הם יגרמו לעומס ויזיקו למפצל שיימס, התקע ייפגע ויהיה קצר. אם אתם עושים שימוש במפצל יש לקבע אותו 40 ס"מ מהרצפה כדי שהמים לא יגעו בכבלים בעת שטיפתה.

בדקו את מונה החשמל. אם חשבון החשמל שלכם גדל וצריכת החשמל שלכם אינה בהתאמה למונה, סביר להניח שנגנב מכם חשמל. כלומר, מישהו התחבר למערכת החשמל שלכם באופן פיראטי. נתקו את כל החשמל בביתכם ובדקו אם המונה עדיין מסתובב. אם עדיין מסתובב זו סיבה לדאגה!

צרו קשר עכשיו
050-999-5224
ניתן ליצור קשר באמצעות מילוי הטופס המופיע למטה