מחירון חשמלאים

כיצד נקבע מחירון חשמלאים?

כל חשמלאי מורשה רשאי לקבוע את המחיר לעבודתו באופן אינדיבידואלי, אך אל דאגה, ישנו מחירון ממוצע המפרט את העבודות השונות ושירותיו של החשמלאי. מאמר זה יבחן את המחירים הסטנדרטיים ויבהיר לכם על מה אתם משלמים.

שירותיו של החשמלאי המורשה

כאשר אתם מזמינים חשמלאי מורשה מומלץ לבדוק את המחירים בממוצע אותם גובים החשמלאים השונים. ברשת ניתן למצוא מחירון חשמלאים מעודכן במחירים סטנדרטיים עבור שירותים שונים. עבור ביקור בית יגבה החשמלאי בין 120-250 שקל. עבור עבודות חשמל המחיר משתנה על פי העבודה. למשל, החלפת מפסק מגן ללוח חד פאזי 25 אמפר יעלה בין 200-450 שקל ול-40 אמפר בין 200-600 שקל. החלפת מפסק תלת פאזי 25 או 40 אמפר יעלה בין 220-700 שקל. החלפת מהדק בחד פאזי יעלה בין 120-1500 שקל ובתלת פאזי בין 120-300 שקל. עבודות חשמל נוספות בהן מחירים שונים הם: התקנת לוח חשמל, החלפת מפסק זרם ראשי, החלפת פס צבירה והחלפת פיוז. החשמלאי נותן גם שירות עבור החלפת לוחות חשמל עם ביקורת של חברת חשמל והמחירים משתנים בין חשמלאי אחד למשנהו. שירות של תיקון קצר יעלה כ-300 שקל ולמחיר זה יכולים להגיע גם שירותים כמו: החלפת נקודה לפעמון עם זמזם, נקודת מאור, שאלטר והחלפת שקע חשמלי.

התקנת אביזרי חשמל

חשמלאי מורשה יגבה גם מחירים שונים על התקנת אביזרי חשמל המשתנים במידה ויש צורך בחציבה. המכשירים אותם הוא רשאי להתקין הם: גופי תאורה, מאוורר תקרה, נברשות, פלורסנטים ומנורות. בשל המחירים המשתנים ישנה חשיבות רבה לסקר שוק לפני הזמנת החשמלאי. בקשו ממספר חשמלאים הצעות מחיר כדי לעמוד על ההבדלים. אך לא פחות חשוב לקבל עליהם המלצות מוכחות ברשת או ממכרים. עדיף לשלם קצת יותר ולמנוע תקלות כאשר החשמלאי מקצועי, מנוסה ואמין. כאשר אתם יודעים מראש את המחיר בשוק תוכלו להשוות אך מבחינה מקצועית לא תמיד תוכלו לדעת אם החשמלאי אחראי ויתקן באופן בטיחותי את התקלה. בשל עובדה זו, חשוב לראות את הרישיון של החשמלאי ובכך לבדוק שאכן הוא מוסמך על ידי משרד העבודה והרווחה והרישיון בתוקף. שרלטן המתחזה לחשמלאי יכול לבלות בכלא שנים רבות ולפי החוק אתם רשאים לבדוק זאת.

תקנות החשמל על פי חוק

החוק קובע ש"לא יעסוק אדם בביצוע עבודת חשמל, אלא אם יש בידו רישיון מאת המנהל המתיר לו ביצוע עבודה מסוג זה ובהתאם לתנאי הרישיון, תקופת תקפו של הרישיון תיקבע בו". לפיכך, לפני הזמנת חשמלאי באשקלון או בכל מקום אחר בארץ, בדקו באתר משרד העבודה והרווחה את תוקף הרישיון ואם מספר תעודת הזהות תואם למספר המופיע ברישיון. כל עבודת חשמל, החלפת לוחות חשמל, התקנת נקודות והתקנת אביזרי חשמל צריכים להיעשות על ידי החשמלאי המוסמך. ולכן חשמלאי מומחה ייתן לא רק מחיר הוגן, אלא גם עבודה טובה, יעילה, איכותית ובזמן סביר. בעבודות חשמל האורכות זמן בקשו תכנית מפורטת עם לוח זמנים כדי שהחשמלאי לא יעבור את פרק הזמן שהבטיח. בנוסף, קבעו עימו את המחיר מראש כדי שלא יהיו הפתעות והוצאות לא צפויות.

צרו קשר עכשיו
050-999-5224
ניתן ליצור קשר באמצעות מילוי הטופס המופיע למטה